I když se může zdát, že na český národ nemůžeme být hrdí, opak je pravdou. Hrdí můžeme být opravdu na mnoho věcí, vždyť jsme toho vymysleli tolik! Mezi české vynálezy patří například silonky, což mnoho lidí rozhodně nevědělo. Silonky, které jsou nedílnou součástí dámských šatníků se zapsaly do české historie a dnes za tento vynález děkuje řada českých i zahraničních žen. Silonky však nejsou jediným vynálezem, za kterým stojí Češi.
Češi stojí za Semtexem
Ne, nestojíme za energetickým nápojem, který známe pod názvem Semtex, ale stojíme za plastickou trhavinou zvanou Semtex. I když to možná není vynález, kterým bychom se chlubili, přinesl právě Semtex popularitu českému národu. Trhavina byla vyvinuta už v padesátých letech minulého století, a to konkrétně v Pardubicích. Dnes se používá zejména při demolicích, ale také pro vojenské účely. Co je však stinnou stránkou tohoto vynálezu, je to, že si našla oblibu i mezi teroristy a teroristickými organizacemi.
Na našich bedrech stojí i kontaktní čočky
Používáte kontaktní čočky? Pak používáte typicky český vynález. Říkali jste si, že kontaktní čočky musí být rozhodně vynálezem zahraničním? Tak to opravdu není, kontaktní čočky jsou vynález čistě český, stojí za ním Otto Wichterle, který ostatně stojí i za výše zmiňovanými silonkami. Kontaktní čočky vznikly v roce 1887, tehdy se však jednalo o tvrdé kontaktní čočky a s těmi ty dnešní neměly nic společného. Zmiňovaný vědec Otto Wichterle stojí za měkkými kontaktními čočkami, které nosí většina populace nejen u nás, ale také ve světě.
První záchytná stanice byla otevřena u nás
I když se zdá být záchytná stanice typickým americkým vynálezem, není to tak. V roce 1951 byla totiž první záchytná stanice otevřena právě u nás, byla vůbec první záchytnou stanicí na celém světě a byla otevřena konkrétně v Praze. Této záchytné stanici předcházelo už jen protialkoholní oddělení psychiatrické kliniky.