Zařizování dětského pokojíčku není žádná legrace. Nesmí se to podcenit, jinak dítě nemusí chtít trávit svůj čas právě v pokojíčku. Je třeba, abyste ho zařídili tak, jak se to dítěti líbí, ale samozřejmě myslete hlavně na bezpečnost. Kromě protiskluzových koberců a zábran v zásuvkách je třeba mít nábytek raději s oblými rohy, aby si dítě při pádu nerozbilo hlavu o ostrý rožek postele nebo stolu. Stejně tak by měl být pokojíček zařízen neutrálními barvami, s nimi pak bude dítě růst a nebude potřeba tak brzy malovat celý pokoj.
Kromě toho doporučujeme zařizovat pokojíček takovými věcmi, které děti obecně milují. Že nevíte, jaké věci to jsou, protože ratolest máte tak malou, že to říct zkrátka neumí a nemůže? Prozradíme vám, na co při zařizování pokoje rozhodně nezapomenout.
Co děti milují a co tedy nesmí chybět v dětském pokojíčku
* Volný prostor je základ úspěchu. Pokud se bude cítit dítě v pokoji stísněně, pokud nebude mít dostatek prostoru pro hru, nebude v pokoji trávit svůj volný čas. Raději proto dítěti poskytněte prostor, to potřebuje.
* Stejně tak jsou zapotřebí poličky a místa, kam si poté budou moct vystavovat své výtvory. Kromě poliček se vyplatí mít v pokoji i nástěnku nebo třeba vitrínku.
* Pokojíček by měl být místo, kde děti zažijí svá tajná dobrodružství. Proto jim do pokojíčku zakomponujte domečky, bunkry nebo třeba zvýšené postele, pod něž se budou moct schovat, když se budou schovávat pod nepřáteli ze snů.
* Samozřejmostí je hodně prostoru pro plyšáky. Doporučujeme mít třeba u postele kapsář, do něhož si budou moct děti schovávat nejednu oblíbenou hračku.
* V dětském pokoji by nemělo chybět ani to, co podporuje touhu po samostatnosti. Třeba nízko umístěné věšáky dokážou dítě opravdu podpořit v samostatnosti stejně jako knížky, po kterých budou moct samy sáhnout, jelikož budou na dostupných místech.