Každý člověk potřebuje nějaký koníček, který by naplňoval jeho život a kterému by se věnoval v případě dlouhých chvil. Někteří lidé se uchylují k teraristice a chovají různé druhy hadů nebo chameleona, jiní sportují, někdo pěstuje rajčata ve fóliovníku, jiný člověk našel své poslání v chovu exotických ptáků a někdo miluje holubi. Zaměřme se nyní na chov holubů, jelikož se jedná asi o nejstarší koníček vůbec. Holubi jsou vůbec prvními domestikovanými ptáky, kteří na světě žijí, o to jsou zajímavější a o to je působivější, že se takto starý koníček zachoval i v dnešní moderní době plné technologií.
Pokud i vám učaroval chov holubů, nemusíte se za to stydět. Jedná se o velmi sympatický koníček, který dokáže člověka naplnit štěstím a spokojeností. Než se do chovu holubů dáte a než si svého prvního holuba přivezete domů, je třeba mít pro něj vše připraveno. Otázkou však je, co všechno chovatel holubů potřebuje?
1) Holubník
Základem je holubník. Holubníky jsou pro holuby jejich domovem, jejich místem, kde mohou zkrátka být. Mnozí majitelé jezdí pro už hotové holubníky do chovatelských potřeb, ovšem je to škoda. Přichází totiž o velkou zábavu v podobě stavby holubníku.
I když se stavba holubníku zdá být velmi složitá, díky novému stavebnicovému systému na trhu to ani zdaleka není tak složité, je to naopak velmi jednoduché. Díky stavebnicovému systému je stavba holubníku doslova jako dětská stavebnice – tak snadno a rychle ho lze sestavit s pomocí hliníkových profilů a dalších podobných součástek.
2) Holubí vlety
Součástí každé holubí výbavy by měly být i holubí vlety, které si lze také sestavit jako stavebnici z hliníkových profilů.
3) Přepravní boxy pro holuby
Třetí velmi důležitou součástí holubí výbavy jsou přepravní boxy, které využijete nejen tehdy, kdy si holuby přivážíte domů.