I když se vysoké podpatky označují za tu nejméně pohodlnou obuv, přesto ji při různých příležitostech nosí s opravdovým nadšením. Vždyť se tomu nelze divit – opticky prodlužují nohu a zvýrazňují ženské přednosti. Zkrátka a dobře je žena díky nim naprosto nepřehlédnutelná, a to je přesně ten efekt, kterého nejedna žena chce docílit. Jenže některé výrazně chybují, co se podpatků týče. Jak konkrétně?
Menší velikosti nezaručují snazší chůzi
Řada žen se domnívá, že menší velikosti obuvi jsou zárukou toho, že se v ní bude lépe chodit. Přece jenom nehrozí, že by se boty vyzouvaly. Jenže menší velikosti opravdu nezaručují snazší chůzi, naopak způsobují velmi nehezký efekt, který celkový vzhled posunuje značnou mírou dolů a společně s ním se snižuje i hodnocení od módních kritiků.
Stejně jako to lidem nesluší v oblečení, které je mu malé, nebude to ženě slušet ani na podpatcích, které jsou taktéž menší velikosti.
Podpatky se nakupují až odpoledne
Už jste slyšeli o tom, že každý člověk má během odpoledne o trochu větší nohu? Je to tak. Na nákupy se proto chodí vždycky během odpoledních hodin. Tím předejdete tomu, že byste si koupili botu, která by vám posléze byla malá a tlačila vás, což je u podpatků něco velmi nepříjemného.
Úzké pásky? A opravdu je tolik chcete?
V posledních letech se zájem zvýšil o boty s úzkými pásky. Nakupují se podpatky, které mají tuto podobu zdobení s velkou oblibou a člověk se tomu ani nediví – vždyť na noze vypadají opravdu hezky. Pakliže v nich chcete strávit dlouhou dobu, jsou vhodnější alternativy bez pásků. Pásky totiž zpomalují tok krve do nohy a zanedlouho by z vašich nohou mohla být pořádná bambule.
Platforma? Ideální kompromis
Pokud klasický jehlový podpatek nepřichází v úvahu (ať už z jakéhokoli důvodu), vyplatí se sáhnout po kompromisu, kterým je platforma. Ta nabízí trochu větší stabilitu, což především ženy, které na podpatcích dlouhou dobu nestály, ocení.